Олесь донченко лсничиха скорочено. Хрестоматія школяра

Олесь донченко лсничиха скорочено Rating: 9,6/10 188 reviews

Скачати підручник 4 клас Літературне читання Науменко 2015 рік

олесь донченко лсничиха скорочено

Вчителька підійшла ближче й зупинилась просто біля Катрусиної парти. Цей піджачок добре знали всі школярі, бо на ньому всі ґудзики були різні: один — маленький, другий — великий, той — чорний, а той — білий. Цілими днями сидів він на березі з величезною вудкою, шепочучи: «Ех, якби ж то впіймати! Вона підняла з землі гладенький, мов відполірований жолудь у чашечці. «Закувала та сива зозуля» козацька пісня. Як поволі там рухався час, а літо — воно тяглося цілу вічність! Зачарована Десна Уривки 87 Олександр Довженко.

Next

Скачати підручник 4 клас Літературне читання Науменко 2015 рік

олесь донченко лсничиха скорочено

Тарас Шевченко «Встала весна, чорну землю. Це був старий вовк, сірий, з рудуватою шерстю на худих ногах. Мати-природа щільно загорнула кожний качан у дванадцять ніжних, прозорих пелюшок і закутала в жовте волоссячко. Мабуть, саме з того часу і запала хлопцеві в серце ніжна любов до саду, до живої природи. Згодом ворог виявив, що хтось псував механічні пилки і трактори.

Next

Донченко Олесь

олесь донченко лсничиха скорочено

Грім уже відкотивсь за Улинівку, небо над нами очистилось, і в нас ніби свято. Узнаєш про багатьох славних матерів,— отже, і про свою неньку теж. На тому місці, де троповик було посилано піском, темнів відбиток лапи. Сьогодні в мене було п'ять уроків, ось як. На початку жовтня ледве помітною лісовою стежкою, яка звивалась між старезних дубів, ішла дівчинка років тринадцяти. І світло блиснуло дівчинці-мушці у вічі, і вона побачила в солдатській землянці свого батька. А коли тихенько підійшла ближче, лісничий показав на нору, яка чорніла на крутому схилі пагорка, якраз під липою.

Next

ЛІСНИЧИХА

олесь донченко лсничиха скорочено

Стривай, щось чути таке рідне, як татків голос? Роман Завадович «Маруся Богуславка» Урок 21 Тема. І зараз вони нерозлучні, разом доношують свої перекопські шинелі, на сходку вирушають щораз удвох. . Там ро-свчка буде тепла, там вена виблискує і в чашечках білої березки, і на стебельцях жита, і червоний горошок світиться нею, і різве польове квіття, що радіє кожною квітивкою, розбризкане всюди по межах серед дозріваючих нив. І в ту ж мить Улянка бачить, виразно бачить, як чиєсь обличчя приникло знадвору до скла.

Next

Читання. 4 клас (для шкіл з російською мовою навчання).

олесь донченко лсничиха скорочено

У перші роки життя для малого хлопчика місце його народження не мало ніякого значення. Далі бесіда йшла за такими запитаннями: 1. Пандора 6 Урок позакласного читання. Ольга Хорошков ська «Київ — столиця України». На ній була картата новенька кофтина, синя спідниця й біла хустинка, як терен-цвіт. Людмилі Степанівні ще немає тридцяти років, та в неї вже блищить сивий кучерик, якраз над лобом, і на верхній губі маленькі золотаві вусики. Вона сама — лісникова донька, і чи личить же їй жаліти якогось там борсука! Певне, мало ж і воно якийсь свій генетичний код? Улянка повільно глянула навколо й наче вперше помітила, що ліс її любий уже прибрався в нову чарівну одежу.

Next

Читанка

олесь донченко лсничиха скорочено

Улянка зсипала веселі зубасті качани в мішок і віднесла їх сушитись на горище. Ходімо в поле, сину Степан Жупанин. Слухайте, слухайте, як капає з них прозорий жовтий віск: кап, кап, кап. Як у творі розповідається про материнську любов учительки до учениці-сироти? Михаил Слабошпицкий « Лелеча весна». Улянка- мушка дуже злякалась, та вітер прибив листок до берега, і чиясь рука підняла його й розломила надвоє горішок.

Next

Офіційний сайт Дніпропетровської міської централізованої системи бібліотек для дітей

олесь донченко лсничиха скорочено

Кирик о цій порі від тебе далеко, десь він аж за третім горбом пасе, загубився з корівчиною серед хлібів, а ти тут блукаєш по межах або вподовж польової доріжки, що, безлюдна, задумана якась, побігла й побігла поміж хлібами, невідомо й куди. І потроху їй одлягае від серця. Тільки на хвості, як шматок повсті, повиснуло пасмо старої шерсті. Євген Шморгун «У полях» Уроки 26—27 Тема. Щось легенько зашаруділо в сухій траві. У такі години з Кириком, вірним товаришем, тільки і єднає тебе тонюсінька невидима струна золота — її напнуло між вами Романове бджолоня, щойно прогувши в повітрі! Якщо ж дощ захопив нас у степу, то, промоклі до рубця, ми в такий день маєм право гнати худобу додому раніше, бредемо в облиплих сорочках, повертаючись, наче з битви, матері зустрічають нас перестрашено, а ми тільки сміємось, збуджено ділимось щойно пережитим, хвалячись, як градини міцні, завбільшки з перепелине яйце, відскакували від наших ще міцніших лобів, ми ж при цьому не ховались, бо де там сховаєшся від таких градин у відкритім степу! Уривок 38 Леся Українка 39 Леся Українка. На лісовій галявині Скорочено Сьогодні в лісі справжній жовтневий листопад.

Next

Хрестоматія школяра

олесь донченко лсничиха скорочено

Дівчинка йшла навпростець лісом, без стежок. Чому Улянка з дідусем не перебираються жити в село? Сама ж господарка на колії доріг. Та як не дослухалась — не збагнула тієї пісні, бо впав листок дубовий з горішком у Дніпро й захитався на хвилях. Осінь, ось вона, осінь 47 Ліна Костенко. Елла Бєлкіна «Осінь очима художника». Сьогодні йти в школу на другу зміну, і дівчинка копала аж до обіду.

Next

Образ дівчинки, для якої ліс

олесь донченко лсничиха скорочено

Ой леле, не чують привіту, свічками золотими палахкотять. Вірші,поеми, казки цього яскравого самобутнього лірика допоможуть читачам різного віку глибше збагнути тривожну душу, великий патріотизм і справжнє художнє бачення світу і природи недооціненого раніше поета. Ось знов котрась гуде над колоссям басовою струною, просто біля тебе йде на посадку: знайшла, що шукала! Є ще в школярки і другий зошит — для арифметики. Ваш голос: Ні До цього видання ввійшли вибрані твори для дітей Оксани Сенатович 1941-1997 — вірші, повісті, оповідання, а також переспіви. » Украинского ская народная песня. Вона дуже почервоніла, але, позирнувши на Мишка Лободу та на Стьопу Шевчука, потупилась.

Next